KLİMA ÇEŞİTLERİ

 

SPLİT KLİMA

CHİLLER GRUPLARI

PANO TİPİ KLİMA

KLİMA SANTRALLERİ

SALON TİPİ KLİMA

İnsan yoğunluğunun fazla olduğu yerler için ideal çözümler sunar.Bu cihaz orta ölçekli alışveriş merkezleri,konferans salonları gibi mekanlar için öncelikli olarak düşünülebilir.

            DUVAR TİPİ KLİMA

Geniş ev ve iş yerleri için idealdir.Gürültü seviyeleri düşüktür.Kapasitelerine göre pek çok çeşidi bulunmaktadır.

KASET TİPİ KLİMA

Bankalarda,restoranlarda,depolarda,ofislerde,toplantı odalarında,sinemalarda,tiyatrolarda,ve asma tavan yüksekliği montaj için uygun olan iç mekanlarda kullanılır.Kaset tipi klimanın kanat açıları hem yatay hem de dikey açılarda serbestçe ayarlanabilir.Bu tip klimalar ortamda kimse yokken minimum enerji modunda çalışarak büyük tasarruf sağlar.Ortamda insan varlığını zaman yeniden istenilen ayar sıcaklığına döner.Hızlı soğutma istenmesi durumunda alt kanallardan hava akışı yapacak ve ortamda hızlı soğutma sağlayacaktır.

 TAVAN TİPİ KLİMA

Üniteden çıkan soğutucu akışkan boruları üç yönde, arka, sağ ve üste doğru yönlendirilebilir. Tahliye borusu iki yönde, sol ve sağa doğru yönlendirilebilir. Bu şekilde çeşitli montaj koşullarında borular esnek şekilde düzenlenebilir. Üniteye sadece alttan bakım yapılabilir.

YER TİPİ KLİMA

Ofis,ev,toplantı odaları gibi küçük iç mekanlar için daha uygundur.İnce tasarımı sayesinde pencere altına yerleştirilebilir.Esnek hava kanatları ve güçlü hava üfleme özelliği ile mekana oldukça şekilde hava dağıtır.

KANALLI TİP KLİMA

Sessiz ve yüksek hava sirkülasyonu sağlayan ünitelerdir.Görünmez hava giril ızgaraları olan tasarımı ile her tür apartman dairesi ile çok iyi uyum sağlamaktadırlar.

 

MOBİL TİP KLİMA

Tek veya iki baca bağlantısı ile kondenzasyon havası dış havaya bakan bir duvar veya pencereden sağlanmaktadır.Ayarlanabilir fan özelliğine sahip olduklarından ofis ortamın hissedilmeyen ses,ev ortamında çok az da olsa duyulabilir.